MUAMMER ELVEREN “TARİHTEBUGÜN.ORG”TA

 

BENİMLE İLGİLİ YORUMLARINIZI ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIP “TARİHE NOT DÜŞÜYORUM” ALANINA YAZABİLİRSİNİZ...

https://www.tarihtebugun.org/28256-12-subat-1948_muammer-elveren-kimdir-dogum-tarihi.html?fbclid=IwAR3BBVWQ6wEpD8xzrDYUtVPSGc5vnDvjqhd2jyQS3PJ4onvoYKCeN2cuSfc

Muammer ELVEREN Kimdir Doğum Tarihi

12 Şubat 1948 – Muammer ELVEREN Kimdir Doğum Tarihi

Muammer Elveren, gazeteci

( 72 sene olmuş ) Doğum Günü –  tarihtebugun.org

Karabağ’a girdik, Çakıcı’ya kaç diyen ANAP’lı bakan gibi önemli haber ve röportajlarıyla

Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü’ne layık görülen, usta gazeteci, Muammer ELVEREN.

İSTANBUL üniversitesi- Yüksek Gazetecilik mezunu olan Muammer ELVEREN, 12 Şubat 1948 yılında Mardin’de doğdu. Evli ve bir kız babası olan ELVEREN, 1974 te artık Efsane Gazete’ olarak anılan Haldun SİMAVİnin kurduğu GüNAYDIN Gazetesi’ne girdi. 1977 de GüNAYDIN gazetesi BRüKSEL Bürosunu kurmakla görevlendirildi ve BRüKSEL BüRO ŞEFİ oldu. 1989 da BRüKSEL temsilciliği yanında Mihail GORBAÇOV’un liderliğindeki Komünizm ‘in merkezi kabul edilen ‘Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği-SSCB’nin başkenti MOSKOVA temsilciliği görevini de üstlendi.

Muammer ELVEREN Kimdir Doğum Tarihi

ELVEREN 1991 yılında HüRRİYET gazetesine girdikten sonra da BRüKSEL ve MOSKOVA görevini birlikte yürüttü. Başta AZERBAYCAN olmak üzere dönemin Sovyetler Birliği Cumhuriyetleri yanında BULGARİSTAN ve ROMANYA’da Komünizmin çöküşüyle ilgili olayları yerinde izledi. ELVEREN birçok batı ülkesinde de uluslararası olayları izledi, dizi, haber ve röportajlar yaptı. Muammer ELVEREN 1991 de Azeri ve Ermeni çatışmalarının en yoğun olduğu dönemde tüm tehlikeleri göze alarak DAĞLIK KARABAĞ a girip röportaj yapmayı başaran ilk gazeteci oldu. Bu başarısıyla YILIN GAZETECİSİ seçildi ve SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDüLü’ ne layık görüldü. Muammer ELVEREN aynı yıl Türkiye Gazeteciler Cemiyeti SERİ RÖPORTAJ ÖDüLü’ nü de kazandı.

ELVEREN 1992 yılında Fransa’ya atanarak HüRRİYET gazetesi PARİS TEMSİLCİSİ oldu. 1998 de Devlet Bakanı EYüP AŞIK’ın Fransa’da tutuklanan yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden Alaattin ÇAKICI ile konuşmasını içeren kasetini elde ederek istifasına neden olan ve hükümetin düşme sürecini başlatan ÇAKICI’YA KAÇ DİYEN ANAP’LI BAKAN haberiyle ikinci kez SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDüLü’ ne layık görüldü. ELVEREN aynı yıl İstanbul üniversitesi İletişim Fakültesi- YILIN GAZETECİSİ ÖDüLü’ nü aldı. Muammer ELVEREN e 1999 da NOKTA dergisinin düzenlediği DORUKTAKİLER 98 yarışmasında da YILIN GAZETECİSİ ödülü verildi.

Fransızca ve Arapça bilen ELVEREN 1977 den beri uluslararası alanda çalıştı, seri röportajlar yaptı, zirveler ve festivaller izledi. Avrupa Birliği, NATO, Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve UNESCO ile Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü OECD gibi Uluslararası kuruluşlarla ilgili siyasi ve ekonomik yazılar yazdı, haber ve dizi yazılar hazırladı. Uluslararası büyük aktüel olayları yerinde izleyen ELVEREN hemen hemen tüm doğu ve batı Avrupa ülkeleri, şimdi her biri birer bağımsız ülke olan ve 15 Cumhuriyetten oluşan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde çalıştı. İskandinav ülkeleri, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile Mısır’dan Fas’a beş kuzey Afrika ülkesi ile çatışmalar döneminde SARAYBOSNA ve KOSOVA’da görev yaptı. 1995 te gazeteciliğin yanı sıra KANAL-D’ de televizyon haberciliğine de başlayan ELVEREN bu görevini 2008 sonuna kadar sürdürdü.

ELVEREN 2010 yılına kadar HüRRİYET GAZETESİ PARİS TEMSİLCİLİĞİ görevini sürdürdükten sonra Türkiye’ye döndü. HüRRİYETgazetesinde uluslararası büyük olayları izleme görevini üstlenen ELVEREN, ARAP BAHARI olaylarının başladığı TUNUS ve MISIR’da görev yaptı. MISIR’da Devlet Başkanı Hüsnü MüBAREK dönemini, TAHRİR DEVRİMİ, Mübarekin görevi bırakması, yargılanmasını yerinde izledi. Muhammed MURSİ dönemi ve MüSLüMAN KARDEŞLERin günlerce RABİA Meydanı ayaklanmalarını, KAHİRE’nin çeşitli bölgelerinde yaptıkları gösterileri ve ASKERİ DARBE anında meydana gelen olayları yerinde izledi. Darbeyi gerçekleştiren Abdülfettah el SİSİ ‘nin Cumhurbaşkanı seçildiği seçimler sırasında KAHİRE’de bulundu. ELVEREN daha sonra SİSİ döneminde tüm riskleri göze alarak MüSLüMAN KARDEŞLER ‘den 1212 kişiye idam cezası verilen gazetecilerin sokulmadığı MİNYE kentine girip röportaj yapmayı başardı.
UKRAYNA ‘da ayaklanmalar başlayınca KIRIM ‘a geçen ELVEREN orada görev yaparken Rus ordusu KIRIM’ı işgal etmeye başladı. KIRIM da tüm bölge ve yolları kontrol altına alan Rus birliklerine rağmen Başkent SİMFEROPOL (Akmescit), BAHÇESARAY, YALTA ve özellikle Rus donanmasının bulunduğu ve gazetecilerin girmesi yasak SİVASTOPOL’e girmeyi başardı. Rus Ordusunun işgal ettiği bölgelerde fotoğraf çekmek yasak olduğu halde tüm tehlikeleri göze alarak ‘Türk basınında ilk kez bir çatışma bölgesinde fotoğraf ve video çekme özelliği olan GOOGLE GÖZLüĞü kullanarak’ Rus askeri barikatlarıyla SİVASTOPOL’deki donanmasının fotoğraf ve görüntülerini çekip röportaj ve haberler hazırladı.

HüRRİYET Gazetesinde uluslararası olayları izleme görevini 31 Aralık 2018 gününe kadar sürdüren Muammer ELVEREN kendi isteğiyle gazeteden ayrılarak emekli oldu. Halen “muammerelveren.com” sitesinde yazılarını derleyen ELVEREN, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu-FİJ, Belçika Profesyonel Gazeteciler Birliği-AGJPB, Avrupa Parlamentosu Gazeteciler Birliği-AJPE, Fransa Yabancı Gazeteciler Derneği-APE, Fransa Cumhurbaşkanlığı Gazeteciler Birliği-APP ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti TGC üyesidir. ELVEREN, FİJ kartı, Belçika Basın kartı, Fransa Basın kartı ve Sürekli Sarı Basın kartı taşıyor.

 

 

TEMSİLCİLİĞİNİ YAPTIĞIM PATRONLARLA İLİŞKİLER 
Haldun Simavi ‘Yavrum’, Erol Simavi ‘Elveren’ Aydın Doğan ‘Muammer’ diye çağırırdı.
Haldun Bey ile gazete, haber konuşurken hep ciddi, restoranda eşi Çiğdem Hanım ben ve davet ettikleriyle birlikte yemek yerken hoş sohbet ve ama yine ciddî dururdu.

Fotoğrafının çekilmesinden hoşlanmaz o nedenle ortalıkta çok fotoğrafı yoktur. Çalışırken onunla hiç fotoğrafım olmadı.

Erol beyin cenazesinde ‘Haldun Bey yıllarca temsilciliğinizi yaptım. Hiç sizinle fotoğrafımız olmadi. Uygun görürseniz birlikte bir fotoğraf çektirebilir miyiz? diye sorduğumda hemen tabi tabi dedi. Telefonumla Fotoğraf çekildi  baktım fötr şapkası yüzünün yarısını gölgelemiş. Haldun Bey dedim. Şapka yüzünüzü gölgeliyor acaba şapkasız? derken sözümü bitirmeden şapkayı çıkardı öyle fotoğraf çektirdik.

Erol beyle iki kez görüştüm. Biri Davos’ta diğeri Pariste kaldığı otelin barında. Hiç iş, gazete konuşmadık. Maddi bir sorunum olup olmadığı, kızın okulunu konuştuk. Genelde Belma hanımla görüşürdük. Evimize gelir, beraber çarşıya, eğlenmeye giderdik. Bir ara bacağımdaki bir rahatsızlık nedeniyle uzun süre tedavi görmüştüm. O arada Belma Hanım Paris’e gelmiş durumumu duyunca geçmiş olsuna bize uğramıştı. Bir hafta kadar sonra banka hesabıma 20 bin Fransız Frangı (3000 Euro) havale geldiğini görünce kimden geldiğine baktım. Gazeteden değil ama Erol Simavi kendi adıyla kendi hesabından göndermişti. Ben muhtemelen Belma Hanım gelecek ona vereceğim herhalde diye düşündüm. Belma hanımı arayıp Paris’e geliyorsunuz galiba Erol beyin sizin için gönderdiği 20 bin FF. geldi deyince ‘yok yok Erol’la telefonda konuşurken senin durumundanda söz ettim. Sanırım onu sana tedavi masrafların için göndermiştir. Benimle ilgisi yok’ dedi. Buna benzer kendi hesabından hastalık nedeniyle birçok arkadaşa yardımlar yaptığını hep duyardım.
Aydın beyle hem Paris hem Frankfurt hemde Istanbul’da görüşürdüm. En fazla görüştüğüm patron Aydın beydi. Yanında gelenlerle gittiği davet ve yemeklere bende katılırdım. Bir gün Pariste George V otelinde kalıyordu. Yanında Soner Gedik damadı M.Ali Yalçındağ ve…. ile gelmişti. Akşam yemeğinden sonra bana ‘Muammer yarın sabah 9 da otele bizimle kahvaltıya gel dedi. Ertesi sabah gitmeden bir Hürriyet birde Milliyet gazetesi alayım dedim . Hürriyeti buldum ama Milliyet için bir kaç kiosk dolaştıktan sonra bulabildim. Dolayısıyle 5 dakika kadar geciktim. Gittiğimde kahvaltı başlamak üzereydi 4 kişilik masada 4 kişiydiler dolayisiyla bana oturacak yer kalmamıştı. Ben yandaki masaya oturmak için yönelince Aydın sinirli bir tonla bağırarak Muammerin geleceğini biliyordunuz neden 4 kişilik masaya oturttunuz hemen ona yer açın deyince ortalık karıştı. Garson çağrıldı ek masa konuldu. Ve birlikte aynı masada kahvaltı yapıldı.

 

.———————————————————————————————       ————————————————————————
*   *   *
İZLEDİĞİM BÜYÜK OLAYLARDAN 
20 OCAK 1990 BAKU KATLİAMI- EBULFEZ ELÇİBEY, İTİBAR MEMEDOV, BİCAN İBRAHİMOĞLU  RESUL KULİEV  İLE
  DAĞLIK KARABAĞ OLAYLARI
 AZERBAYCAN’DA EBULFEZ ELÇİBEY VE HALK CEPHESİNİN BAĞIMSIZLIK GÖSTERİLERİ
SARAYBOSNA’DA KATLİAM YILLARI
 KOSOVA’DA  DEVLET BAŞKANI İBRAHİM RUGOVA DÖNEMİ VE SIRP KUŞATMASI
ALATTİN ÇAKICI’NIN TÜRKİYEYİ SARSAN OLAYLARI
TUNUS’TA ‘ARAP BAHARI’ AYAKLANMALARI
MISIR’DA ARAP BAHARI AYAKLANMALARI, MÜSLÜMAN KARDEŞLER VE ASKERİ DARBE
KIRIM TÜRKÜ TATARLARIN 1944 SÜRGÜNÜ, GORBAÇOV DÖNEMİNDE
DÖNÜŞ, RUSYA’NIN İŞGAL VE İLHAKI, EUROVİSİON  BAŞARISI  . . .
   .    .    .
40 YILLIK AKTİF GAZETECİLİK YAŞAMIMDA İZLEDİĞİM ÖNEMLİ OLAYLARDAN BAZILARI-KOLAJ . . .
*  *  *
——————————————————————————————————————————————————————————————————

Muammer Elveren

5 Haziran 2020  ·

Gazeteci arkadaşım Orhan Can’ın Arka Güverte” sitesinde yayınladığı yazı. Fotoğrafı kim çekmiş, Orhan’a nasıl ulaştırmış bilmiyorum. Doğrudur çoğu zaman otobüs, metro ve Marmaray’ı kullanıyorum. Yazdıkları için sevgili Orhan’a kalpten teşekkür ediyorum. İşte aşağıdaki linki tıklarsanız yazdıkları;

arkaguverte.com 

Not : Sonradan fotoğrafı değerli gazeteci arkadaşımız Burak Ersemiz çekmiş. Sağolsun.

Fotoğraf: Burak Ersemiz

“Kimileri yalılarda, konaklarda otururken gerçek haberciler işte böyle oluyor.. O bir gerçek gazeteci, o Tarihin tanığı

ARKAGUVERTE.COM

Kimileri yalılarda, konaklarda otururken gerçek haberciler işte böyle oluyor.. O bir gerçek gazeteci, o Tarihin tanığı – Arka Güverte

O bir gazeteci.. O bir gerçek haberci.. Yıllarını bu meslekte geçirdi.. Bazıları yalı, konak, villa sahibi olurken, O hale toplu taşıma ile gidip geliyor.. Onun adı Muammer Elveren Ömrünü haber peşinde eritti, yeryüzünde röportaj yapmadığı belki de lider kalmadı, gitmediği  savaş bölgesi kalmadı…

Muammer Elveren

O bir gazeteci..
O bir gerçek haberci..
Yıllarını bu meslekte geçirdi..
Bazıları yalı, konak, villa sahibi olurken, O hale toplu taşıma ile gidip geliyor..
Onun adı Muammer Elveren
Ömrünü haber peşinde eritti,

yeryüzünde röportaj yapmadığı belki de lider kalmadı,
gitmediği sıcak bölge,
gitmediği savaş bölgesi kalmadı..
Birçok gazetecilik ödülü aldı..
Çalıştığı gazetelerde sayfa sayfa yüzlerce haberleri yayınlandı..
Hem de öyle eften püften değil..
O masa başında değil, araziden, sahada bulunarak haber yazdı..
Hayatında bir kere bile habere gitmemiş, gazetecilerden değil o gerçek bir haberciydi..
Onun bunun torpili ile köşe yazarı olmuş adına gazeteci denilen,
ancak gazeteci olmayan kişiler bunların yaşadıklarını hiç yaşamadı..
Yaşayamayacak!
Çünkü onlar gazeteci..
Tarihin tanıkları…
“Olana” olmadı;
Olmayana da “oldu” diyemez..
Ben CAN; Orhan Can

—————–

YORUMLAR

Sinan Öztürk

Muammer abim, 

Hayreddin Barbaros Ünaldılar

Muammer bey merhaba otobüslerde birlikte çok yolculuk yaptık siz tam bir halk insanı olarak yaşıyorsunuz 

Sedef Ercetin Atala

Muammer Elveren bir tane gerçekten ne güzel doğru yazılmış 

Zeki Karayel

Meyve veren ağaç her zaman taşlanmıştır. Bu bir hastalık. Bir insanı mesleği ne olursa olsun eleştirirken yaptıklarına iyi bakmak lazım. Muammer Elveren yazılarıyla dünyada röportaj yapmadığı lider yokken. Savaş meydanlarından haber geçmek televizyon karsısında savaş filmi seyretmeye benzemez. Bu hazımsızlıktır bunu yapanlar küçülür yok olur ama toplum haklının hakkini her zaman verir.

Turhan Karademir

Muammer abi

Mehmet Tansu

Paranin pesinde degil haberin pesinde olmadan slm

Hasan Tülkay

Önemli olan önce vicdani huzur…Muammer Elveren Beyin meslek ahlak ve ilkelerinden taviz vermeden çalışan onurlu bir gazetecilik yaptığına tanıklık ederiz. Sanırım en anlamlı ödül de bu saygınlığı kazanması.. Keşke ekonomik maddi getirisi de daha iyi olsaydı…

Emsalsiz Ahmeet

Allah uzun ömürler versin

Yasemin Evcim

Muammer ağabeyim siz Kaderimle çok değerlisiniz..Hepimiz sevgi saygı duyduğu harika insanlarsınız… 

Namik Erol Aykac

Sevdiklerinle birlikte geçireceğin nice sağlıklı, güzel ve sevgi dolu günler diliyorum.

Mehmet Oguz

Muammer bey mesleğinin dışında da yüreği sevgi dolu çok büyük, güzel bir insan. Onu çok seviyoruz.

Ayşe Mulla Esmail

sağlıklı huzurlu yıllar dilerim.

Ercan Çakı

Muammer Ağabey bir duayendir, mütevazı, saygılı…

Muammer Akın

Muammer abim saygılar 

Müzeyyen Akaalp

Sizinle gurur duyuyoruz, Sağlıklı mutlu yaşlarınız olsun inşallah.

Pınar Turenç

Çok doğru bir bakışla yazılmış sevgili Muammer.

Mahide Urganci

Yastığa başını koyunca vicdanın rahat ise daha ne olsun… Günümüzde ahlâklı ve onurlu gazeteciler mumla aranıyor …sevgiler

Halil Yetkinlioglu

Sevgili Muammer abi, gazetecilik tarihinin yaşayan efsanesi…

Ercan Ongun

  • Sevgili arkadasim seninle bir daha gurur duydum BASINDA SENIN GIBI KİŞİLIKLI MENFAAT PESINDE KOSMAYAN DÜRUST VE TORPILLE BIR YERLERE ÇIKMAYAN VE ISMININDE ILELEBET ANILACAK OLMASI SENIN GURURUN OLMALI… SEVGILERIMLE…

Faik Kaptan

Sevgiyle kal Muammer. Yaşantın sağlıklı ve huzurlu olsun.

Uğur Doğan

Helal sana Muammercim…

Mustafa Kolkan

Sağlıklı, mutlu, huzurlu güzel günler.

Inan Göksel

Sevgili muammer icin tek cumle; o guzel bir insandir…

Burak Ersemiz

Foto: Burak Ersemiz

Muammer Elveren

Burak Ersemiz

 Teşekkürler Burak bende Orhan’a soracaktım fotografı kim cekti diye. Herhalde gazeteden yorgun çıktıktan sonra Kadiköyden eve giderken olacak. Seni ve Orhan’ı öpüyorum. Sevgi ve selamlarımla @Burak Ersemiz. @

Orhan Can

Semra Anık

Seninle · gurur duyuyoruz eski arkadaşların olarak sevgiler

Джафар Аббасов

Ben dün okudum və çok qururlandım Senin adına, Ağabey! Qazeteçiliyin, röportörlüğün duayeni kardeşim benim!

Onnik Cubukciyan

Muammer abimiz Her keze gönlünü vermiş elini uzatmış kimseden bir şey beklemeden efendiliğiyle kralın kralıdır muammer abicim seni ve madamını zamanında tanıdığım için gurur duyuyorum Senin alçak kalpliliğin bu zamanda Çok nadirdir 

Şekip Yurttaşer

Asil insan azmaz. Selamlar Muammer Ağabey.

  • Böyle anılmak ne guzel?

    Mehmet Ünal

    Ellerinden öpüyorum ağabey…

  • Eşim Kader Elveren’in sayfasına yazan arkadaşlarımız

Yüksel Gökten

Ne diyeceğimi bilemedim. Ama saygı duyduğumdan eminim…

Zehra Demirel

Olsun yıllarca koşturdu kardeşim onuruyla herzaman sevenleri oldu ömrü uzun olsun

Onay Akbas

Bende

Sibel Karahulagu

Vallahi onlar gazeteci değil bence her tv de görünce küfürün bini bir para sayıyorum benim gibi çok insan vardır yalıda oturmaktansa senin gibi saygıyla anılmak en güzeli sen haber peşinde seyyahat ederken biz kızlarda bir arada kaynatırdık hey gidi günler sağlıcakla kalın

Ahmet Tugay

Ne mutlu size.(gurur meselesinin karşılıklı olabileceği kanısındayım)

Yasemin Evcim

Muammer Elveren ve sen Kaderim çok değerlisiniz…Hepimiz sevgi saygı duyduğu harika insanlarsınız… 

Fethiye Erbay

Sizi iyi ki tanımışım 

Aykut Toplusoy

Nergis Orhon Soydaner

Hep olsun, böyle sağlam insanlar …İçimizde biraz umut yaşatıyorlar..

Tülin Canbuldu

Bu güzel Aileyi Seviyorum ve nazarım da çok kıymetlisiniz “Maşşallah size Kıymetli Arkadaşım

Zeynep Örs Güzrldoğu

Bende dostum ve komşumla gurur duyuyorum

Dogan Salih

Bizde sevgili abimiz Muammer Elveren ile gurur duyuyoruz iyi ki var iyi ki sizi ve onu tanıdım sağlıklı uzun ömürler diliyorum

Hüseyin Yaşar

Muammer bey gerçekten çok kaliteli Harika bir insan. Böyle bir aileyi tanımaktan mutluluk duyuyorum. Ailesi ve sevenleri ile birlikte sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Selamlar

Sezai Avcı

Tanıdığım Kaderin kocası böyle olmalıydı. Başkası yakışmazdı.Biz ikinizlede gurur duyuyoruz. Selâm ve sevgiler.

Belgin Arikan Aydin

İyi ki sizi tanımışım.

Ulku Perker

İyiki varsınız. Sizi tanıdığımız için her zaman onur duyuyoruz. Çok yaşa, sağlıklı ve mutlu yaşa. Öptük

Yalçın Mıhçı

Muammer Elveren

Saadet Yüksek                                                  

Kaderciğim bizde sizinle gurur duyduk??????

Naile Korkmaz

Oya Erçetin

Sedefin Paris teki apartman komşuları bu değerli iki sevgili dostları tanıdığımız için çok memnunuz

Megi Mazalto

Maşallah sizlere, ????????

Hatice Cansaran

Masallah allah nazardan saklasin kadercim???

 Sylvain Tongur

Bizde gurur duyuyoruz. Örnek insan.

 Celal Özeker

Muammer bey gerçek doğru ve dürüst bir gazeteci gerçekten evinden uzak sıcak soğuk gece gündüz demeden haber peşinde koşan, Çeşitli krallarla devlet başkanları başbakanlarla röportaj yapan, savaş muhabirliği yapan ilkeli dürüst gazetecilerdendir. Şimdi sade bir şekilde emekliliğin tadını çıkarmaya çalışıyor, sağlıklı nice yıllar diliyorum saygı ve selamları iletiyorum.

– Yasemin Evcim ,  15.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sayın Elveren , gelmiş geçmiş en mükemmel gazetecilerdendir. İnsanı insan yapan tüm kalitelerin en üst derecesinde insanlığı ve takdire şayan çalışmalarıyla hem tarihe geçmiştir hem de kalplerde taht kurmuştur. Ne mutlu onu tanıyanlara ve birlikte çalışanlara…
– Rasim Aydın ,  13.02.2020 tarihinde demiş ki;
Benim gözümden, Meyve veren ağaç, özgür ve dürüst, öğrenirken öğreten, sayarken saygın, haberine güvenilen haberci, örnek haberci. deneyimleri ve paylaşımları eğitime aktarılması gereken bir haberci. Nice yıllara. Nice yollara…
– Halil Besenk ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Muammer Elveren = ömrünü habere ve gazeteciliğe adamış büyük ustad…
– Ahmet ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Abi nice saglikli mutlu huzurlu yillara
– Kadir Sabuncuoğlu ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sağlıklı ve huzurlu mice yıllara…
– Meline ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Doğum gününüz kutlu olsun. Sağlıklı, mutlu nice yaşlar diliyorum.
– Ercan Ongun ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
IYIKI BENIM DOSTUM VE SINIF ARKADASIMSIN YENI YASINDA SAGLIK VE MUTLULUKLARLA BIRLIKTE MESLEĞINDEKI BAŞARILARININ DEVAMINI DILERIM..
– Metin YENER ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sağlıklı ve afiyet dileklerimle; yeni yaşınızı kutluyorum abi.
– Zeynel Lüle ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sevgili Müdür, iyi ki doğmuş ve hayatımıza girmişsin. Özellikle benim hayatımda kocaman bir yerin var. Seni seviyoruz
– Işın ERŞEN ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sayın Elveren,değerli dostum, doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve güzellikler dilerim.
– Sedat Şahmay ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Gazeteciliği hayat biçimi olarak benimsemiş, işini en iyi şekilde yapan, çevresindekilere saygılı ve sevgi dolu Muammer Elveren’e selam olsun.
– Şerif Köyan ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Gururumuzsunuz.Sizi çok seviyoruz
– Eylen Suer ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sevgili Muammer Abicigim, Dogum gununuz kutlu olsun. Arsivlere sigmayacak kadar cok tarihi olaya bizzat taniklik ettiniz, gazeticilik meslegini hakki ile yerine getirdiniz. Sizi tanimak benim icin bir onurdur. Iyi ki dogmussunuz ve iyi ki varsiniz. Kucak dolusu sevgiler ve saygilar.
Ömer KUL ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Çok değerli Muammer Elveren beyefendi; nice sağlıklı, mutlu, huzurlu vedahi sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz bir ömür diliyorum. Saygılarımla
-Turgut Güngör ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sağlıklı mutlu huzurlu nice yıllar diliyorum. Her şey istediğin gibi gönlünce olsun. Doğum günün kutlu olsun.
-ilhan PARÇALI ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
YÜREĞİ GÜZEL DOSTUM, İYİ Kİ DOĞDUN. YAŞAMIN, BİR ELİNDE MİKROFON, BİR ELİNDE MAKİNE, BİR ELİN…. PARDON ÜÇ ELİN YOK DEĞİL Mİ? AMA YAŞAMINDA Kİ BU MÜCADELE ALANLARINDA ,ÜÇ ELLİ,  DÖRT ELLİ GİBİ MÜCADELE EDEN İYİ İNSANLARDAN, DURUŞUNU HİÇ BİR ÖDÜLE VE TEHTİDE RAĞMEN DEĞİŞTİRMEYEN, TANIŞMAKTAN ONUR DUYDUĞUM, KARDEŞİMSİN. İYİ Kİ DOĞDUN. YAŞAMININ KALAN BÖLÜMÜ İÇİN YAPMIŞ OLDUĞUN TÜM PLANLARIN GERÇEKLEŞSİN.BARIŞ VE BAŞARI YOLDAŞIN OLSUN. YÜZÜNDEN HİÇ GÜLÜMSEME, YAŞAMINDAN MUTLULUK HİÇ EKSİK OLMASIN.
-Tayfun Uzakman ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sen benim istikbalime yön veren ağabeyimsin. Erdekteki kampta konuştuklarimizi tüm hayatim boyunca unutmadım halen de devam ediyorum. Kader ablamin da ellerinden öperim.en içten saygilarimla.
– Seyfi Celik ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Muammer abim,Yaş gününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara inşallah
– Halil Yetkinlioglu ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sevgili Muammer Abi, doğum günün kutlu olsun; nice sağlıklı, başarılı, huzurlu ve mutlu yıllara… Size her zaman gıpta ile bakmışımdır. Gazetecilikte, habercilik refleksi ve fedakarlık çok önemli. Gazetecilik fedakarlık, cesaret ve yürek isteyen bir iştir.. Siz üzerinize düşeni fazlasıyla yerine getirdiniz. Habercilikte en önemli başarılara imza attınız. Size olan sevgimiz ve size olan saygımız hiçbir zaman bitmeyecek…
-Kazım Sarıoğlu ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Muammer bey sizi tanıdığıma çok memnunum doğum gününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara
-Zuhal Karadağ ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Sevgili Muammer Elveren ,basarili gazeteci kimliginin yaninda, beyefendi, ayni zamanda yardımsever bir “abi”dir. Nice güzelyıllar dilerim. Sevgiler, Zuhal Karadağ
-Kader Elveren ,  12.02.2020 tarihinde demiş ki;
Muammer Elveren’in Eşi olarak anlatılan olayları ben de birebir yaşadım. Bazen zor, bazen heyecanlı, bazen de acılı günlerdi. Ama Dünya’nın haberi olmadan yaşanan bu iç savaşları , canavarlık derecesindeki insana eziyetleri onun herkese duyurmasından hep gurur duydum….
 – – – – – – – – –

 

 

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir